Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular


Meslek Edindirme Kursu Nedir?

Ankara Sanayi Odası, İŞKUR ve eleman talep eden işletmeler arasında yapılan protokol ile; Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme ve istihdam sağlamak amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kurslarıdır.

Meslek Edindirme Kursları İş Garantili midir?

Kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin en az yüzde ellisi işe başlamaktadırlar.

Meslek Edindirme Kurslarında Belge Veriliyor mu?

Kursu başarı ile bitiren kursiyerler Mesleki yeterlilik belgesi verilebilen mesleklerde sınava girerek MYK Belgesi alabilmektedirler.MYK belgesi verilemeyen mesleklerde ise kursa katılan kursiyerlere de İŞKUR, Milli Eğitim Bakanlığı veya Üniversite onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

Kurslardan Ücret Alınıyor mu?

Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için ödeme yapılmaktadır. Ayrıca eğitim süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Mesleki gelişim kursu nedir, kimler katılabilir?

Bir meslek alanında çalışan kişilerin konusunda daha yetkin olması için verdiğimiz uygulamalı kurslardır. Firmalar çalışanları için başvuracağı gibi kişiler de bireysel olarak katılabilir.

Mesleki Gelişim Kursları Ücretli midir?

Evet bu kurslarımız ücretlidir.

Firmaya özel kurs veriliyor mu?

Evet, firma çalışanlarının eğitim ihtiyacı belirlenip buna göre kurs içeriği hazırlanmaktadır.Kurs süresi, günü ve saati karşılıklı planlanarak merkezimizde yada firmada eğitimi gerçekleştirmekteyiz. Bu eğitimleri Ankara dışında da yapmaktayız.

Eğitimleriniz uygulamalı mıdır?

Bütün eğitimlerimiz gerçek makine ve setler üzerinde uygulamalı olarak verilmektedir.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Scroll to Top