Başarı Hikayeleri

ASO-SEM’de yapmış olduğumuz Meslek Edindirme Eğitim’leriyle bir çok hayata dokunmaya devam ediyoruz. Meslek ve iş edinmek isteyen herkesi bekliyoruz.

Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum. Mahalle muhtarımız iş garantili eğitimden bahsettiler. ASO-SEM’de eğitim veriyorlarmış. Mülakattan sonra Makine/CNC bölümünde eğitime katıldım. Eğitim sonrasında MYK sınavına girdim ve ilk seferde belgeyi aldım. Ertesi günü ASO-SEM aracılığı ile işe başladım. Hayata umutla bakıyorum.

M.K.

Ben ortaokul mezunuyum. Elektriğe el yatkınlığım vardı. Askerlik dönüşü ASO-SEM ilanlarını gördüm. Eğitime dahil oldum. Hocamız belgesiz vasıfsız işe başlamanın zorluğundan bahsetti. Kendime hedef koydum. Elektrik Pano seviye 3 MYK belgesini almalıydım. Yarım gün eğitimden arta kalan zamanda çalışarak kazandığım para ile MYK sınavına girdim. Başarılı olup, belgemi aldım. Bu belgeyle ve ASO-SEM aracılığı ile işe başladım. Bu belge yurt dışında da geçerli. Bana hedef gösteren ve çalışma programı çıkartan öğretmenime ve ASO-SEM e müteşekkirim.

B.T.

Ben düz lise mezunuyum. Askerliğimi yaptım. İş ararken ASO-SEM’de yapılan mülakatta bana yönlendirme yapıldı ve başaracağıma inandım. MYK belgesi için gerekli parayı benzinlikte pompacılık yaparak biriktirdim. Sınavı ilk girişte verdim. ASO-SEM aracılığı ile hemen işe başladım. Şu anda elektrikli ölçü aleti yapıyorum. Katkısı olan hocama ve ASO-SEM e çok teşekkür ederim.

S.A.

Ev hanımıyım, meslek öğretip sonrasında iş sahibi yapılan bir yer olduğunu komşumdan öğrendim. Başvuru yaptıktan sonra mülakata çağırıldım. Eğitim sürecine başladığımızda makine başında verilen eğitimlerle ve öğretmenimizin özverisiyle eğitimimi tamamlayıp iş sahibi oldum. Evime benim de katkım bulunduğu için çok mutluyum.

E.Z.

Spor lisesi mezunuyum. Okul yeni bitti iş bulamadım askerliğimi yapmadım. Çevremdekiler ASO-SEM’den bahsetti. Elektronik ortamda başvuru yaptım. Mülakata çağırdılar. Elektrik bölümünü seçtim. Öğretmenim Eğitimden ve meslek pasaportu olan MYK belgesinden bahsetti. 2 ay kursa katıldım. MYK Sınavının başka kurumda ve ücretli olduğunu öğrendim. Eğitim süresinden arta kalan sürede yarım gün garsonluk yaptım. Sınav parasını yatırdım. Sınavda zorlandım ama ikinci hakkımda MYK belgemi aldım. Belgeli olarak ASO-SEM aracılığı ile hemen işe başladım. ASO-SEM bana ufuk verdi hedef gösterdi. Çok mutluyum. Herkese teşekkürler.

B.S.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Scroll to Top